هفته باثبات طلا و سکه

کشتی آرای بیان کرد: قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز روز پنجشنبه ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود و تغییر قیمت نداشت، بهای هر گرم طلای آب شده یک میلیون و ۴۸۹ هزار تومان رسید و تغییر قیمت نداشت.

کشتی آرای پیش‌بینی کرد که تا اواسط هفته آینده افزایش قیمت نداشته باشیم و قیمت‌ها ثابت خواهد بود.

این فعال بازار افزود: این هفته بازار طلا و ارز تغییر چندانی نداشت و بیشتر ثبات بر بازار حاکم بود و این نیز به دلیل انتشار اوراق قرضه سکه در بازار بورس کالا بود و تعادل در بازار را به همراه داشت.

محمد کشتی آرای اظهار داشت: حباب سکه در پایان معاملات ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و ابتدای هفته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود و پایان هفته به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

فعال بازار طلا بیان کرد: قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید هرکدام در پایان هفته در مقایسه با ابتدای هفته۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و سکه طرح قدیم در کانال ۱۵ میلیون تومان و سکه طرح جدید در کانال ۱۶ میلیون تومان معامله می‌شد.

وی افزود: این هفته نوسانات نرخ ارز ادامه داشت اما در پایان تقریبا به قیمت‌های اولیه روزهای نخست هفته بازگشت.

به گفته این فعال صنفی نرخ ارز اوایل هفته در بازار آزاد ۳۵ هزار و ۱۵۰ تومان بود و در طول هفته به ۳۵ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافت اما در آخرین روز معاملات مجددا به ۳۵ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت یعنی به طور متوسط ۱۵۰ هزار تومان تغییر نرخ ارز داشتیم .

محمد کشتی آرای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره تحولات بازار طلا طی هفته گذشته اظهارداشت: بهای انس جهانی طلا روز گذشته ۱۷۶۵ دلار بود که نسبت به ابتدای هفته هفت دلار کاهش داشت.

به گفته وی معاملات به صورت عادی جریان دارد و متقاضی برای سکه زیاد نیست.


منبع: https://www.irna.ir/news/84946369/%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DA%A9%D9%87

وی ادامه داد: قیمت نیم سکه و ربع سکه در آخرین معاملات تغییری نداشت و به ترتیب با بهای هشت میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله می‌شد، سکه‌های یک گرمی نیز ۵۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و به سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری