هفته باثبات طلا و سکه

کشتی آرای بیان کرد: قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز روز پنجشنبه ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود و تغییر قیمت نداشت، بهای هر گرم طلای آب شده یک میلیون و ۴۸۹ هزار تومان رسید و تغییر قیمت نداشت.

محمد کشتی آرای اظهار داشت: حباب سکه در پایان معاملات ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و ابتدای هفته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود و پایان هفته به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

فعال بازار طلا بیان کرد: قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید هرکدام در پایان هفته در مقایسه با ابتدای هفته۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و سکه طرح قدیم در کانال ۱۵ میلیون تومان و سکه طرح جدید در کانال ۱۶ میلیون تومان معامله می‌شد.

این فعال بازار افزود: این هفته بازار طلا و ارز تغییر چندانی نداشت و بیشتر ثبات بر بازار حاکم بود و این نیز به دلیل انتشار اوراق قرضه سکه در بازار بورس کالا بود و تعادل در بازار را به همراه داشت.

محمد کشتی آرای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره تحولات بازار طلا طی هفته گذشته اظهارداشت: بهای انس جهانی طلا روز گذشته ۱۷۶۵ دلار بود که نسبت به ابتدای هفته هفت دلار کاهش داشت.

وی افزود: این هفته نوسانات نرخ ارز ادامه داشت اما در پایان تقریبا به قیمت‌های اولیه روزهای نخست هفته بازگشت.

به گفته وی معاملات به صورت عادی جریان دارد و متقاضی برای سکه زیاد نیست.


منبع: https://www.irna.ir/news/84946369/%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DA%A9%D9%87

کشتی آرای پیش‌بینی کرد که تا اواسط هفته آینده افزایش قیمت نداشته باشیم و قیمت‌ها ثابت خواهد بود.

وی ادامه داد: قیمت نیم سکه و ربع سکه در آخرین معاملات تغییری نداشت و به ترتیب با بهای هشت میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله می‌شد، سکه‌های یک گرمی نیز ۵۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و به سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

به گفته این فعال صنفی نرخ ارز اوایل هفته در بازار آزاد ۳۵ هزار و ۱۵۰ تومان بود و در طول هفته به ۳۵ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافت اما در آخرین روز معاملات مجددا به ۳۵ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت یعنی به طور متوسط ۱۵۰ هزار تومان تغییر نرخ ارز داشتیم .

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری