31 مهمترین خواص و فواید چای سیاه برای زیبایی ، لاغری و سلامت | OkChay

نهال‌های چای در زمینی که خاک قرمز و مقداری آهن و هوای آن رطوبتی باشد و سرمای شدید کمتر از منهای ده درجه نباشد، به عمل می‌آید. البته شرایط دیگری مثل وجین مناسب و تقویت خاک و هرس هم جز عوامل مهم در این زراعت می‌باشد. البته چای در تابستان و پاییز نیز برداشت می‌شود اما کیفیت چای بهاره را ندارد. و نوشیدن آن انجام شود تا با مشکلات زیادی رو‌به‌رو نشوید.

چای سیاه سحرخیز، با استفاده از بهترین کیفیت و استانداردهای موجود، می‌تواند لذت نوشیدن این چای را به شما تقدیم کند. شما می‌توانید برای خرید محصولات چای سیاه سحرخیز از وب‌سایت ما اقدام کنید. در سریع‌ترین زمان ممکن، این نوشیدنی را به دست شما می‌رسانیم تا از نوشیدن آن لذت ببرید. پلی فنول‌های چای به دلیل فعالیت ضد باکتریایی شان به خوبی شناخته شده اند. مطالعات نشان می‌دهد که چای سیاه خطر عفونت هلیکوباکتر پیلوری را کاهش می‌دهد. آنتی اکسیدان ها در چای سبز بیشتر از چای سیاه و در چای سفید بیشتر از چای سبز هستند.

اکسیداسیون چای سیاه

در ادامه به تعدادی از خواص چای سیاه برای پوست اشاره شده است. چای سیاه می‌تواند به شما کمک کند به پوستی سالم دست پیدا کنید. این نوع چای می‌تواند با عفونت‌ها و مشکلات پوستی مبارزه کند، علائم پیری پوست را به تأخیر بیندازد و پف زیر چشم را کاهش دهد.

  • بعد از استفاده از این ترکیب می‌توانید بلافاصله شاهد تغییر رنگ موی خود باشید‌.
  • تانن عامل تلخی چای است و به آن خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی می‌دهد.
  • آب چای سیاه همچنین به شکلی گسترده برای تقویت رشد موها استفاده می‌شود؛ به طوری که آنتی اکسیدان چای و محتوای کافئین آن به نظر می‌رسد برای پوست سر و مو مفید باشد.
  • نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که چای سیاه، فعالیت انسولین را بیش از ۱۵ برابر افزایش می‌دهد.
31 مهمترین خواص و فواید چای سیاه برای زیبایی ، لاغری و سلامت | OkChay

از آنجایی که التهاب طولانی‌مدت می‌تواند منجر به اضافه وزن شود، گفته می‌شود که چای سیاه ممکن است از اضافه وزن ناشی از التهاب پیشگیری کند. علاوه بر این چای سیاه ممکن است سطح تری‌‌گلیسیرید‌های خون را چای عراق کاهش دهد. چای سیاه، می‌تواند به آرامش مجاری تنفسی و بهبود عملکرد ریه کمک کند و باعث تسکین موقت علائم آسم شود.

برای سلامت استخوان ها مفید است.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری