۵۵ درصد بودجه جاری کشور از محل مالیات تامین شد

حجت‌الاسلام علی نسایی زهان افزود: هر کسی باید در کشور به وظیفه خود به‌خوبی عمل کند تا شاهد پیشرفت در عرصه‌های مختلف باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا رحمان پلیمی روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره‌ کل امور مالیاتی خراسان جنوبی با تاکید بر سالم‌سازی اقتصاد و تلاش برای ایجاد ثبات در اقتصاد کشور اظهار داشت: اخذ مالیات براساس آنچه قانونگذار مصوب کرده است، انجام می‌گیرد و کمتر یا بیشتر از آن نیست.

وی گفت: اگر مالیات پرداخت و در چارچوب قوانین کشور هزینه شود، ما متکی به درآمدهای نفتی نخواهیم بود.

دادستان بیرجند گفت: ما در دستگاه قضایی درخصوص فرار مالیاتی همراهی لازم را خواهیم داشت.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی هم گفت: تلاش ما این خواهد بود که در جهت اهداف عالی نظام قدم برداریم و براساس وظیفه قانونی خود نسبت به دریافت مالیات اقدام کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور افزود: با توجه به شرایطی که کشورهای متخاصم برای اقتصاد کشورمان ایجاد کرده‌اند باید اقتصاد را به‌صورت درون‌زا مدیریت کنیم.

وی افزود: در سال جاری این مبلغ به ۴۷۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و سال آینده هم به حدود ۶۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: راهی نداریم جز اینکه اقتصاد کشور را از محل دریافت مالیات و باز توزیع آن در زمینه عمران، با ثبات کنیم.

وی گفت: برای پیشرفت کشور سختی‌های زیادی را تحمل کردیم و تنها مسیر رشد و پیشرفت کشور اتکا به توان داخلی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی گفت: سال ۱۴۰۰ قانونگذار تصمیم گرفت که از اقتصاد نفت فاصله بگیرد و در این سال ۲۷۰ هزار میلیارد تومان دریافت مالیات در بودجه در نظر گرفته شد.

علی کریم‌دادی افزود: نهایت همکاری را با اتاق تعاون و اتاق بازرگانی استان خواهیم داشت و با ارایه مشوق‌های مختلف قدم موثری در راستای رونق تولید برخواهیم داشت.

در این مراسم از خدمات جعفر احسانی‌مهر مدیرکل سابق اداره‌ امور مالیاتی خراسان جنوبی قدردانی و علی کریم‌دادی به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84944779/%DB%B5%DB%B5-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AD%D9%84-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%AF

پلیمی بیان کرد: دریافت مالیات از افرادی که باید مالیات پرداخت کنند و پرداخت نمی‌کنند، هدف اصلی ماست و در این زمینه نیازمند استفاده از ظرفیت‌های امنیتی و قضایی هستیم.

پلیمی ادامه داد: از ابتدای امسال در خراسان جنوبی ۹۰۰ میلیارد تومان مالیات جذب شده و ۲۰ درصد این مالیات به دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای ارایه خدمات به مردم پرداخت شد، پس با دریافت قانونی مالیات می‌توان خدمات بهتری را به مردم هر منطقه ارائه کرد.

وی عنوان کرد: اگر حق و حقوق  دولت را نگیریم مدیون همه افراد جامعه هستیم و هر کشوری برای بقا و تامین مخارج خود باید مالیات اخذ کند و این مالیات در زمینه ارتقای زیرساخت‌های کشور هزینه می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: وظیفه همگانی حفظ نظام و انقلاب اسلامی است و باید مسئولیت قانونی خود را در این خصوص به نحو احسن انجام دهیم.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری