پایش ۱۴۰ معدن فعال در لرستان

وی ادامه داد: در سال جاری توسط وزارت صمت در سراسر کشور یک مأموریت به سازمان نظام مهندسی معدن واگذار شده و آن هم پیگیری جهت پایش معادن است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402040502377/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%B1%DB%B4%DB%B0-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

جعفری تأکید کرد: در کل لرستان ۱۴۰ معدن فعال داریم که همه آن‌ها در این طرح پایش می‌شوند.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: مناقصه این طرح پایشی توسط نظام مهندسی معادن استان در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای رفع مسائل و مشکلات استان، توسعه زیرساخت‌ها و برق‌رسانی به معادن استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در راستای پیگیری جهت پایش معادن لرستان، اظهار کرد: این جلسه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و سازمان نظام مهندسی معدن استان برگزار شد.

ایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان از پایش ۱۴۰ معدن فعال در استان خبر داد.

جعفری افزود: سازمان نظام مهندسی از توان علمی و تخصصی خوبی برخوردار است و همیشه در نظام بخشیدن به فعالیت‌های معدنی و صیانت از مواد معدنی و استخراج آن‌ها به عنوان یک بازوی اجرایی از آن استفاده می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: بحث نظارت بر معادن و صیانت از مواد معدنی از طریق تصویربرداری‌های هوایی با استفاده از پهباد توسط سازمان نظام مهندسی معدن لرستان انجام خواهد شد.

وی افزود: با این کار از فعالیت‌های خارج از محدوده‌ها جلوگیری می‌شود و هم شفافیتی در بحث میزان استخراج معادن برای برآورد حقوق دولتی و سایر موارد به وجود می‌آید.