واگذاری ۲۰ شرکت دولتی به بخش خصوصی در حال بررسی است

حسین قربانزاده روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهام تیم‌های استقلال و پرسپولیس، سهام ایران خودرو و سایپا، شرکت‌های کشت و صنعت، سهام عدالت ، باقی مانده سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و شرکت هواپیمایی کیش ایر از جمله شرکت هایی است که واگذاری آن هم اکنون در حال بررسی است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه و بانک مرکزی، بانک ها و بیمه های خصوصی و دولتی، سازمان بنادر و دریا نوردی، فرابورس ایران و منطقه آزاد تجاری کیش از جمله شرکت کنندگان این رویداد هستند.

وی اضافه کرد: تا کنون ۱۰ درصد سهام سرخ آبی ها واگذار شده و در ماه های آینده مجامع واگذاری سهام این تیم ها و برخی شرکت ها برگزار و پس از ان برای ارزش گزاری و واگذاری بلوکی انجام می شود.

الگوهای نوین مالی از بازار پول و سرمایه، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کشور و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بانک داری بین المللی، دیپلماسی اقتصادی، توسعه تجارت با کشورهای منطقه، اقتصاد الکترونیک و تاسیس بورس بین الملل، اقتصاد مسکن و آینده پژوهی از دیگر رویکردهای این رویداد است.

قربانزاده با بیان اینکه تا کنون کشور در در واگذاری شرکت های دولتی موفق بودیم اما چندان در واگذاری به بخش خصوصی واقعی بوده است یادآور شد : رویکرد جدید دولت در خصوصی سازی، مالکیت را پاداشی برای مدیریت خریدار قرار می‌دهیم تا در ازای مدیریت بهره ور، سهام بگیرد و مالک بنگاه شود.

بخش نمایشگاهی رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۲ عصر دوشنبه گشایش یافت که در ان ۲۵۰ شرکت و سازمان خصوصی و دولتی در ۹۰ غرفه نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی توانمندی های خود در موضوعات تخصصی را به نمایش گذاشته اند.

بازدیدکنندگان می توانند هر روز از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه ساعات ۱۷ تا ۲۲ برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش واقع در جنب فرودگاه مراجعه کنند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84915068/%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DB%B2%DB%B0-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری