قیمت برنج هندی کاهش یافت

هند و پاکستان بزرگترین صادرکنندگان برنج باسماتی هستند. دهلی نو بیش از ۴ میلیون تن باسماتی، نوعی دانه بلند مرغوب که به خاطر عطر و طعمش معروف است و به کشورهایی مانند ایران، عراق، یمن، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و ایالات متحده صادر می‌کند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402080603907/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AC-%D9%87%D9%86%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AAبه گزارش ایسنا، یک منبع دولتی هند پس از شکایت کشاورزان و صادرکنندگان که با توقف محموله‌ها به تجارت آسیب می‌رساند، به رویترز گفت که هند کف قیمت صادرات برنج باسماتی را از ۱۲۰۰ دلار به ۹۵۰ دلار در هر تن کاهش داده است.

طبق گزارش رویترز، یک فروشنده گفت که هند قرار است امسال برنج باسماتی بیشتری نسبت به سال قبل تولید کند زیرا کشاورزان مناطق زیر کشت خود را پس از بازگشت رکورد در سال گذشته گسترش داده‌اند. هند، بزرگترین صادرکننده برنج جهان، صادرات انواع برنج غیر باسماتی را نیز محدود کرده است.

هند در ماه اگوست ۱۲۰۰ دلار به ازای هر تن حداقل قیمت صادراتی برای محموله‌های برنج باسماتی وضع کرده بود تا قیمت‌های محلی را پیش از انتخابات حفظ کند.

انتظار می‌رفت که این قیمت با فرا رسیدن فصل جدید برداشت کاهش یابد اما دولت در ۱۴ اکتبر گفت که آن را تا اطلاع ثانوی حفظ خواهد کرد و خشم کشاورزان و صادرکنندگان را برانگیخت که گفتند محصولات فصل جدید برنج منجر به کاهش قیمت داخلی شده است.

هند کف قیمت صادرات برنج باسماتی را کاهش داد.