طلا در صدر و دلار در قعر

بر اساس ابزار Fedwatch CME، انتظار می‌رود فدرال رزرو در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد و آنها را در محدوده ۵.۲۵ درصد  تا ۵.۵ درصد در سال ۲۰۲۳ نگه دارد.

سرمایه‌گذاران اطلاعات اولیه مطالبات بیکاری در ایالات‌متحده را زیر نظر خواهند داشت که پیش‌بینی می‌شود از ۲۳۷ هزار مورد تعدیل فصلی به ۲۴۲ هزار افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042918794/%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%AF%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B9%D8%B1قیمت طلا امروز(پنجشنبه) با کاهش ارزش دلار به اوج ۹ هفته‌ای صعود کرد زیرا فدرال رزرو آمریکا ممکن است به زودی چرخه افزایش نرخ بهره خود را متوقف کند.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۷.۳ درصد افزاش به ۱۹۸۳ دلار و ۸۰ سنت رسید که بالاترین قیمت از اواسط ماه مه بود. طلای آمریکا نیز با ۰.۳۷ درصد افزایش به ۱۹۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌ها نشان می دهد که دارایی‌های اس‌پی‌دی آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، روز چهارشنبه ۰.۱۹ درصد افزایش یافت و به ۹۱۳.۸ تن رسید.

شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت که نزدیک به پایین‌ترین سطح یک سال گذشته بود و طلا را برای دارندگان سایر ارزها ارزان تر کرد.

کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا نیز در هفته آینده نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۵.۲۳ دلار رسید، پلاتین ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۹۷۳ دلار و ۸۱ سنت رسید و پالادیوم ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۳۰۵ دلار و ۵۴ سنت رسید.