شفاف شدن وضعیت سرخابی‌ها با واگذاری/ نماد پرسپولیس احتمالاً روز شنبه بازگشایی می‌شود

معاون وزیر اقتصادی و دارایی اظهار داشت: اگر اصل مالیات پرداخت شود می‌توان بخشی از این مالیات را بخشید.

به گفته قربان زاده، با توجه به چنین اقدامی، هر باشگاه به صورت ماهانه بالغ بر چهار میلیارد تومان از محل افزایش سرمایه منتفع خواهند شد.

قربان زاده ادامه داد: به این مسئله توجه شد که سودآوری اقتصادی و جریان نقدینگی ٢ باشگاه فقط در قالب افزایش سرمایه و واگذاری صورت می‌پذیرد.

رییس سازمان خصوصی‌ سازی تاکید کرد: رقابت اصلی در زمین بازی است نه در تابلوی معاملات، و باید به طور حتم معاملات ٢ باشگاه بر اساس منطق صورت پذیرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84864975/%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B2قربان زاده اظهار داشت: در بازگشایی امروز نماد استقلال ١٤٤ میلیون برگه سهم به ارزش ٥٨ میلیارد تومان معامله انجام شد که بیش از ١٣٠ میلیون برگه سهم توسط سهام‌داران حقیقی خریداری شد.

وی به علت تاخیر در بازگشایی نماد پرسپولیس اشاره کرد و گفت: سال مالی پرسپولیس مربوط به ۳۱ خردادماه است، با توجه به چنین مساله‌ای به مدت ٢  ماه فرصت برای ارائه صورت‌های مالی دارد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: باشگاه استقلال و پرسپولیس اولین باشگاه‌هایی بودند که برای آنها افزایش سرمایه از محل تقدم صورت گرفت.

وی تأکید کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده قرار بر این است تا نماد باشگاه پرسپولیس برای روز شنبه بازگشایی شود.

حسین قربان زاده امروز (چهارشنبه) در آیین بازگشایی نماد سرخابی‌ها در فرابورس و آغاز معاملات ثانویه دو باشگاه اظهار داشت: فراز و نشیب‌های زیادی را برای بورسی شدن سرخابی‌ها طی کردیم.

وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مصوبه این کمیته درصدهایی بود که باشگاه‌ها می‌توانستند از این محل برای تسویه بدهی خود استفاده کنند، گفت: از این طریق حدود پنج درصد برای پرداخت بدهی‌های معوق، پنج درصد برای بازارگردانی و تقریباً ۶۵ درصد برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه جعبه سیاه باشگاه استقلال و پرسپولیس با واگذاری باز شد، افزود: همه متوجه این مسئله شدند که گره کور مدیریت و اداره دو باشگاه باز نمی‌شود، مگر آنکه مدلی در پیش گرفته شود که در آن شاهد شفافیت، انضباط مالی و مشارکت مردمی باشیم.

رییس سازمان خصوصی سازی به تشکیل کمیته مصارف برای هر باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و اظهار داشت: این کمیته با حضور مدیران عامل دو باشگاه و معاون وزیر ورزش برگزار می‌شود و دارای مصوباتی مشخصی است که به حضور مردم هم رسید.

وی به افزایش سرمایه ٢ باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و گفت: افزایش سرمایه از محل حق تقدم منجر به انتفاع باشگاه‌ها از این محل شد.

قربان زاده خاطرنشان کرد: جلساتی را با سازمان امور مالیاتی در مورد بدهی‌های مالیاتی باشگاه استقلال و  باشگاه برگزار کردیم و این مساله را مورد بررسی قرار دادیم.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری