شاخص بهره‌مندی خوزستانی‌ها از خدمات فاضلاب به ۴۳ درصد می‌رسد

صابر علیدادی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ساماندهی و تکمیل شدن پروژه فاضلاب اهواز، افتتاح تصفیه‌خانه‌های فاضلاب آبادان و خرمشهر، آبرسانی به روستاهای دارای مشکل و استفاده از ظرفیت پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب برای صنایع و ایجاد درآمد پایدار از مهمترین اولویت‌های این شرکت در سال ۱۴۰۳ است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1403011506989/%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D8%A8%D9%87%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B6%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%DB%B4%DB%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%AF

 حذف ورودی‌های فاضلاب به رودخانه کارون در سال جاری

علیدادی با اشاره به اینکه احداث و بازسازی ۱۳ باب مخزن ذخیره آب با حجم کلی ۸۱۰۰ مترمکعب به اتمام رسیده و در مدار بهره‌برداری است، اظهار کرد: احداث و بازسازی ۶۱ باب مخزن ذخیره آب با حجم کلی ۲۰۶هزارمترمکعب (در حال اجرا ودر دست اقدام) وافزایش ظرفیت تامین آب به میزان ۳۲۲هزار مترمکعب در روز از دستاوردهای آبفا خوزستان در بخش آبرسانی است.

وی به اجرای ۱۸ پروژه در قالب ۵۰۲ روستا و ۱۵ شهرستان و اجرای ۲۵۳ کیلومتر خطوط انتقال آب در سال ۱۴۰۲ ( ۲۲۲ کیلومتر طرح جهاد آبرسانی) اشاره و خاطرنشان کرد: احداث ۵ باب مخزن ذخیره بتنی مجموعا به ظرفیت ۱۲۵۰۰ متر مکعب، حفاری و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب و افتتاح آبرسانی به ۴۰ روستا، آبرسانی و ارتقای سطح پایداری در۴۸۴ روستای استان و احداث ۴ باب آب شیرین کن در روستاهای آبادان، شهرهای آبادان، خرمشهر و هندیجان به ظرفیت کلی ۷۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز که در مرحله مناقصه و انتخاب سرمایه‌گذار است، از دیگر اقدامات این شرکت است.

وی اجرای ۳۱۷ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب در دولت سیزدهم در کلانشهر اهواز را یکی از مهمترین اقدامات سال ١٤٠٢ عنوان کرد و گفت: تلاش می‌شود در سال ۱۴۰۳ ورودی‌های فاضلاب به رودخانه کارون را حذف کنیم که این اقدام برای خوزستان بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه در تمامی شهرستان‌های استان پروژه‌های عمرانی شرکت فعال است، افزود: مشکل آبگرفتگی در اهواز و تکمیل پروژه نیمه تمام شبکه فاضلاب این شهر در اولویت دولت سیزدهم دارد و هم اکنون به پیشرفت قابل قبولی رسیده است. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان به جزئیات اجرای طرح‌های آب و فاضلاب استان پراخت و گفت: هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری تحت پوشش خدمات آبرسانی هستند و با اجرای طرح‌های آبرسانی و محرومیت زدایی در روستاهای استان جمعیت روستایی نیز تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار خواهند گرفت.

علیدادی با اشاره به اقدامات عملی انجام شده به منظور آبرسانی و ارتقاء سطح پایداری تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان در بیش از ۱۳۷۰ روستا عنوان کرد: تاکنون پروژه‌های موردنظر در ۴۸۴ روستا تکمیل و انجام شده است. در ادامه کار و برای مرحله دوم که شامل ارتقاء کیفی آب شرب و بعضا اصلاح شبکه توزیع، خطوط انتقال، مخازن ذخیره و تاسیسات است، برنامه‌ریزی لازم در شرکت آب و فاضلاب خوزستان انجام شده و بخش‌های زیادی در قالب قراردادهای طرح محرومیت زدایی، صندوق توسعه ملی، اعتبارات ملی، استانی، تنش آبی، مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، گروه‌های جهادی، خیران و سایر منابع اعتباری در حال انجام است.

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه از ابتدای سال ١٤٠٢ با انجام عملیات اجرایی پیشرفت فیزیکی طرح‌های فاضلاب استان (به جز اهواز) از ۵۷ درصد به ۶۱ درصد افزایش یافته است، گفت: این پروژه‌ها در قالب ۱۵ طرح در ۱۸ شهر استان در حال اجرا هستند که منجر به افزایش درصد بهره‌مندی مشترکان از خدمات فاضلاب از ۴۰ درصد به ۴۳ درصد شده‌اند.