ساخت مسکن از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت است

ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت مسکن را از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت دانست و گفت: ساخت سالیانه یک میلیون مسکن جزو اعتقادات و تأکیدات رئیس‌جمهور است که در این راستا نشست ماهانه با استانداران سراسر کشور برگزار و این موضوع پیگیری می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن کشور در خصوص پروژه‌های مسکن که در سطح استان در حال انجام است، توضیح داد: خوشبختانه روند بسیار خوبی را شاهدیم و در یک ماه آینده که وزیر راه و شهرسازی به استان سفر خواهد داشت، تعداد کثیری از این واحدها با حضور وی افتتاح می‌شود. 

نیکزاد ادامه داد: هم‌چنین کارهای پروژه ۱۱۰۰ واحدی شهرکرد انجام شده و تمامی مراحل طی شده است که طی چند روز آینده مجوزهای لازم صادر و مصالح لازم خریداری خواهد شد که شاهد آغاز عملیات اجرایی این واحدها خواهیم بود تا افرادی که از مدت‌ها قبل مبلغ ۴۰ میلیون تومان در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کرده بودند، از نگرانی در بیایند. 

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402041409059/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی در خصوص مسکن روستایی در استان، بیان کرد: خوشبختانه با نگاه خوب استاندار و همکاری بانک‌های عامل، ساخت مسکن روستایی به خوبی با برنامه پیش می‌رود. همچنین در حوزه اجرای طرح‌های هادی روستاها اعتبار خاصی در نظر خواهیم گرفت. 

اکبر نیکزاد ۱۴ تیرماه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری در شهرکرد با اشاره به بازدید از برخی مناطق به‌ویژه روستای بارده که یک سال قبل دچار سیل شد، اظهار کرد: روند بازسازی این روستای سیل‌زده مطلوب است و مقداری از اعتبارات بلاعوض بازسازی ابلاغ نشده بود که امیدواریم از منابع داخلی بنیاد مسکن تامین شود که تا قبل از فصل سرما بتوان واحدها را بهره‌برداری کرد.

وی ادامه داد: از محل صندوق قرض‌الحسنه مهر نیز مقرر شد ۵۰ میلیون تومان وام ارزان‌قیمت در اختیار سیل‌زدگان قرار گیرد تا بازسازی منازل خود را تکمیل کنند.

نیکزاد بیان کرد: بخشی از معابر روستای بارده آسفالت و بخشی نیز زیرسازی شده است که امیدواریم اعتبارات تامین و این معابر نیز آسفالت شوند، همچنین پل‌های آسیب‌دیده در حال تعمیر هستند. 

نیکزاد در پایان بیان کرد: امیدواریم ساخت مسکن با شتاب بهتری پیش برود و خانواده‌ها دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند، آمار می‌گوید که شتاب ساخت مسکن هر ماه نسبت به ماه قبل بیشتر می‌شود و تسهیلات ساخت مسکن در شهرها به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش و نرخ سود نیز از ۲۳ به ۱۸ درصد کاهش یافته است. دستگاه‌های حمایتی نیز در خصوص خانه‌دار شدن افراد تحت پوشش خود کارهای خوبی را انجام می‌دهند.