ریزش دارایی خارجی ترکیه – ایسنا

جایگاه خالص سرمایه‌گذاری بین‌المللی این کشور که به‌عنوان تفاوت بین دارایی‌ها و بدهی‌های خارجی تعریف می‌شود، در پایان ژوئن منفی ۲۵۲.۹ میلیارد دلار در مقابل منفی ۳۰۱.۶ میلیارد دلار در پایان سال گذشته بود.

دارایی‌های خارجی ترکیه در ماه ژوئن به ۲۹۳.۵ میلیارد دلار رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از اکونومیک، داده‌های بانک مرکزی ترکیه نشان داد که دارایی‌های خارجی ترکیه در ماه ژوئن به ۲۹۳.۵ میلیارد دلار رسید که ۴.۸ درصد نسبت به پایان سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052818013/%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87

کل موجودی وام‌های خارجی بانک‌ها به ۵۹.۷ میلیارد دلار رسید که ۴.۸ درصد نسبت به پایان سال ۲۰۲۲ افزایش داشت، در حالی که کل موجودی وام خارجی سایر بخش‌ها با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۰.۳ میلیارد دلار رسید.

بدهی‌ها در قبال افراد غیر مقیم با ۱۰.۴ درصد کاهش به ۵۴۶.۵ میلیارد دلار در مدت مشابه رسیده است.

این بانک اعلام کرد: در مورد زیر مجموعه فرعی تحت دارایی‌ها، در پایان ماه ژوئن ۲۰۲۳، دارایی‌های ذخیره ۱۰۸.۶ میلیارد دلار به ثبت رسید که نشان دهنده کاهش ۱۵.۷ درصدی بود، در حالی که سایر سرمایه‌گذاری‌ها ۱۲۳.۲ میلیارد دلار را به ثبت رساندند که نسبت به پایان سال ۲۰۲۲ به میزان ۲.۰ درصد افزایش داشت.