رونمایی تیم کوک از سرمایه گذاری اپل در چین

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1403010501871/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D9%88%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86

کوک در ویدئویی از دیدار با وزیر بازرگانی چین گفت: ما به سرمایه گذاری در چین، در زنجیره تامین، تحقیق و توسعه و فروشگاههای خود ادامه می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، روزنامه دولتی چاینا دیلی، با استناد به اظهارات کوک به وانگ ونتائو، وزیر بازرگانی چین، گزارش کرد این شرکت آمریکایی، منابع را برای تحقیقات کاربردی در مرکز مالی شانگهای تزریق می‌کند. طبق گزارش این روزنامه، تیم کوک، جزئیات سرمایه گذاری را فاش نکرد.

این دیدار، در بحبوحه نشانه هایی از مشکلات اخیر اپل در چین انجام می‌شود. بر اساس تحقیقات مستقل، فروش آیفون در شش هفته اول سال میلادی جاری، ۲۴ درصد کاهش یافته است. ممنوعیت استفاده از آیفون در سازمانهای دولتی و شرکت‌های تحت حمایت دولت چین، در اواخر سال میلادی گذشته تشدید شد. همزمان، روابط بین پکن و واشنگتن در بخشهایی همچنان رو به تیرگی است و آمریکا اخیرا گامهای بیشتری برای محدود کردن برنامه های رقیب خود در زمینه هوش مصنوعی و نیمه رسانا، برداشته است.

مدیرعامل اپل همچنین پنجشنبه گذشته، یک فروشگاه جدید بزرگ را در مرکز شانگهای افتتاح کرد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، در ادامه سفر خود به چین، اعلام کرد این شرکت قصد دارد در تحقیقات بیشتر در این کشور، سرمایه گذاری کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در بیانیه روز شنبه وزارت بازرگانی چین آمده است: وانگ به کوک گفت: چین مایل به همکاری با آمریکا برای ایجاد یک محیط تجاری منصفانه، باثبات و قابل پیش بینی برای شرکت‌های آمریکایی و چینی است. وی همچنین گفت: چین در حال ترویج نوآوری در فناوری است و بخش هایی مانند هوش مصنوعی و رایانش ابری، فرصت های عظیمی را برای شرکت‌هایی مانند اپل فراهم می‌کنند.

کوک، یکی از مدیران جهانی است که انتظار می‌رود در مجمع توسعه چین که از یکشنبه در پکن آغاز می‌شود، شرکت کند. لی کیانگ، نخست‌وزیر چین، در این اجلاس سالانه سخنرانی خواهد کرد. گمانه‌زنی‌ها درباره این که این مقام چینی با کدام یک از مدیران ارشد ملاقات خواهند کرد، ادامه دارد.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری