روف گاردن چیست؟ + مزایا و معایب آن ملکاژان | elitarchgroup

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور. همچنین نشانه ‌هایی از این نمونه باغ ها در شهرهای روم باستان نیز پیدا شده است. اما اگر بخواهیم در تاریخ به جلوتر حرکت کنیم ، بام های سبز را می ‌توانیم در برخی از روستاهای مربوط به نروژ در چند دهه پیش مشاهده کنیم.

تجهیزات جانبی پشت‌ بام

در پلان روف گاردن باید همه جزئیات موجود را طراحی و مدل سازی کنیم. این جزئیات عموما دو دسته هستند، دسته اول المان ها، اشیاء کاربردی و تزئینی و دسته دوم شامل تمام سیستم های فنی مانند سیستم آبیاری، زهکشی، عایق بندی و.. همچنین جنس تمام متریال مورد استفاده در اجرای بام سبز، مانند کفپوش و دیوارپوش ها، مبلمان، سایه بان و چتر و سایه بان، نیمکت و آلاچیق و آبنما و… را با نزدیک ترین آبجکت های معماری به ایده آل کارفرما مدل سازی میکنیم و در قالب تصاویر 3d برای کارفرما ارائه می دهیم. روف گاردن یا باغ بام، در تعریف عامیانه به فضای سبز روی پشت بام گفته می شود که فضای سبز بر روی سقف (پشت بام، حیاط) اجرا شده باشد و بستر کشت گیاه، در ارتفاعی بالاتر از سطح خاک زمین بر روی بستر مصنوعی پشت بام شکل گرفته باشد.

از مزایای روف گاردن می توان به تسویه هوا و افزایش اکسیژن طراحی بیمارستان اشاره نمود. بام سبز شامل زیبایی بصری است و می تواند سبب ایجاد چشم اندازی زیبا در نزدیک ترین ناحیه به شما باشد. آبادیس از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه فن آوری اطلاعات آغاز کرد. دیکشنری آنلاین آبادیس از ابتدا تاکنون تغییرات بسیاری کرده و ویژگی های مختلفی به آن اضافه شده است.

  • امروزه به دلیل گسترش زندگی آپارتمان نشینی و کار و مشغله ی روزمره ای که وجود دارد باعث گردیده است تا افراد وقت کمتری داشته باشند تا در طبیعت یا فضای سبز شهری وقت خود را بگذرانند و از آن لذت ببرند .
  • دتایلهای اجرائی چنین بامی تفاوت چندانی با بامهای معمول نداشته و شامل عایق رطوبتی حرارتی پوشش ضد آب ماسه و درز پوش می‌باشند .
  • همچنین اگر شرکت فعالی در زمینه ساخت روف گاردن محدوده شهر اندیشه یا سایر نقاط تهران و کرج میشناسید در بخش نظرات معرفی کنید.
روف گاردن چیست؟ + مزایا و معایب آن ملکاژان | elitarchgroup

با ملاحظه به افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی و احداث برج ها و ساختمان های بلند و همچنین کمبود محوطه های سبز شهری در شهرهای بزرگ، تأسیس بام سبز در این نواحی از ارزش زیادی برخوردار شده است. ساکنان شهرهای بزرگ، لزوم داشتن چنین محوطه هایی را بیشتر از قبل حس می کنند. افزون بر آن وجود این نوع محوطه ها در شهر ها مقدار آلودگی را کم کرده و وضعیت مطلوب تری را برای ساکنان آن فراهم نموده است. اگر شما نیز ایده ای در ارتباط با بام سبز دارید با ما درمیان بگذارید. همچنین اگر شرکت فعالی در زمینه ساخت روف گاردن محدوده شهر اندیشه یا سایر نقاط تهران و کرج میشناسید در بخش نظرات معرفی کنید.

برای ساخت روف گاردن در پشت بام از چه متریالی استفاده می‌شود؟

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری