روش اجرای سقف کاذب مشبک-سقف کاذب-رویا هوس

زیرا هرچه وزن سقف کمتر باشد بار ساختمان کمتر می شود و ایمنی آن بالاتر می رود. همچنین بخاطر وزن کم و اتصالات استاندارد استفاده شده در سقف، در برابر زلزله و تحرکات زمین و ضربه ها بسیار مقاوم است. این طرح و نقش در سقف های کاذب کاملا با سلیقه ی ایرانیان هماهنگ است.

سقف کاذب کناف مقاوم در برابر رطوبت

سقف دکوراتیو شیشه ای نور را به خوبی از خود عبور می دهد بنابراین از این سقف معمولا در محیط هایی استفاده می شود که نیاز به نور گیری بیشتری دارند. این سقف دکوراتیو به شکل خانه های تو خالی مربع یا مستطیل ساخته می شود و به شکل سلول های فلزی کنار هم به ترتیب قرار می گیرند. سقف آکوستیک با تایل معدنی amf نیز از جنس پرلیت به همراه پشم سنگ است که تمامی این موارد الیاف معدنی هستند. این سقف یک عایق حرارتی و ضد حریق است که مناسب برای بیمارستان ها و مکان های تجاری، اداری، آموزشی و … می باشد.

سقف کاذب رابیتس بدون در نظر گرفتن اندود گچ روی اون از دو بخش سازه و رابیتس ساخته میشه. اول از همه، سازه رابیتس رو با استفاده از میلگردهای بدون آج میسازن. تمام سازه با استفاده از دستگاه جوش به هم و به سقف اصلی وصل میشن. به علت کثیف کاری زیاد گچ و تولید گرد و خاک از سقف کاذب رابیتس در بازسازی ساختمان و کارهای کوچک استفاده نمیشود و معمولا برای ساختمانهای در حال ساخت از این متریال استفاده میشود.بهترین متریال جایگزین کناف میباشد. هزینه اجرای سقف کاذب به عواملی همچون مواد و مصالح نیز وابسته است واگر از بهترین مواد و مصالح برای یک خانه معمولی استفاده کنید هزینه آن ممکن است به ۳ تا ۴ میلیون برسد.

روش اجرای سقف کاذب مشبک-سقف کاذب-رویا هوس

می توان گفت که سقف كاذب گچی ساده یکی از ارزان ترین انواع این سقف ها محسوب می گردد. تایل های آکوستیک به دلیل دارا بودن قابلیت جذب صدا از انواع ساده تایل های گچی گران تر می باشند. تایل های روکش دار که از یک لایه پی وی سی پوشانده شده اند بر خلاف دو نوع دیگر ذکر شده ، در برابر رطوبت و آب مقاوم می باشند. این تایل ها در انواع ساده و پانچی مربعی و دایره ای منظم و نامنظم در بازار عرضه می گردند.

در انتهای این آویز یک خم قلاب هست که با گذر کردن این خم از سوراخ های موجود، اتصال بین سازه و آویز صورت گیرد. سازه ای اصلی T3600 در فاصله های ۱۲۰ سانتیمتر موازی با هم اجرا می شوند. عموما این سقف ها از جنس آلومینیومی هستند که قطعات داخلی آن ها گچ می باشد. این سقف کاذب در طرح های متنوع آسمان، کهکشان، جنگل،دریا و … وجود دارد. از این سقف می توان به عنوان یک طرح در بین سقف های کناف (کی پلاس پارس) نیز استفاده نمود.سقف کاذب کشسان از پارچه های pvc ساخته می شوند. این سقف در مقابل حریق و آتش سوزی مقاوم است و کاملا نسوز و ایمن می باشد.

با توجه به وجود فضای خالی پشت سیستم اجرا شده، امکان اجرای انواع عایق های صوتی و حرارتی وجود داشته و همچنین امکان عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکال و مکانیکال به سادگی هرچه تمام تر وجود قیمت سقف کاذب دارد. قیمت نصب سقف کاذب به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل نمی توان به صورت دقیق و درست هزینه نصب سقف کاذب را مشخص کرد. شما به راحتی و با چند کلیک ساده، می‌توانید با دریافت حدود قیمت سقف کاذب و بررسی آن، درخواست اجرای سقف کاذب را ثبت کنید. از مزیت های اجرای سقف کاذب پارچه ای تنوع بالای آن در شکل و طراحی می باشد.

  • پس از نصب نبشی ها لازم است با توجه به محل قرارگیری سپری های اصلی ٬ آویزها نصب شوند .
  • ابعاد لازم برای داکت یا منبع نور را در قسمت پشتی یکی از پانل‌های رسم کنید.
  • تمامی پروژه های قابل اجرا توسط شرکت آدلی آرا بنا در لیست زیر موجود است که انواع پروژه های سقف دکوراتیو کناف (کی پلاس پارس) را شامل می شود و در اکثر مکان های عمومی و خصوصی قابل اجرا است.
  • یکی دیگر از مزایای آن می توان به پانل های طولی و تایل های پی وی سی اشاره کرد.

• اطمینان حاصل کنید که پانل‌‌ها در هنگام نصب هم سطح و صاف هستند. اگر نبودند‌‌، رانر‌‌ها را قبل از ادامه‌ی کار دوباره تنظیم کنید. • اگر عرض اتاق شما از طول یک سپری اصلی بیشتر است‌‌، از کلیپس‌های مخصوص انتهایی استفاده کنید تا آن‌ها را به هم وصل کنید. • اگر دیوارهای شما از نبشی طولانی تر است‌‌، انتهای دو نبشی را به هم بچسبانید ولی روی هم قرار ندهید.

سقف کاذب و دکوراتیو شیشه ای

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری