رها شده‌ترین بازار کشور در سال‌های اخیر، مسکن بود / احداث ۵۰ شهرک جدید در کشور

بذرپاش گفت: اکنون ۲۵ درصد جمعیت کشور در روستاها ساکن هستند، به همین دلیل اصلاح طرح‌های هادی روستایی و تولید مسکن در دستور کار دولت قرار گرفته است که این بخش از جمعیت کشور نیز بتوانند زندگی توام با آرامش را در روستا داشته باشند.

وی به نهضت مسکن ملی اشاره کرد و گفت: ۳۲ هزار هکتار زمین یعنی معادل چهاربرابر زمین‌های مسکن مهر، برای نهضت ملی زمین تامین شده که این رقم در کشور بی‌سابقه است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال‌های اخیر رها شده‌ترین بازار کشور مسکن بوده است، تصریح کرد: برای همه چیز در کشور قیمت‌گذاری می‌شود، اما برای مسکن و اجاره، هیچ قیمت‌گذاری وجود ندارد و این یعنی مردم را رها کرده‌ایم تا مشاورین املاک به دلخواه خود برای مسکن قیمت‌ تعیین کنند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما وارث عقب‌ماندگی در روند تولید مسکن در ۱۰ سال اخیر هستیم، به همین دلیل نیاز است که از همه ابزارها و امکانات برای سرعت بخشیدن به روند تولید مسکن استفاده کنیم.  

وی در ادامه به زمین‌های احتکار شده اشاره کرد و افزود: شورای عالی معماری و شهرسازی ابلاغیه‌ای برای زمین‌های احتکار شده، صادر کرده است که براساس آن این زمین‌ها تغییر کاربری پیدا خواهند کرد.

به گزارش ایسنا از اصفهان، مهرداد بذرپاش، در آیین افتتاح همزمان ۶۶۵ واحد مسکونی شامل ۳۰۵ واحد تکمیلی مسکن مهر، ۲۹۶ واحد مسکن ایثارگران بهارستان و ۶۴ واحد پروژه مشارکتی در بهارستان و شاهین‌شهر اصفهان، اظهار کرد: طرح مسکن مهر باعث رونق تولید مسکن شد و بسیاری از افراد از قبل این طرح، خانه‌دار شدند.

ایسنا/اصفهان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال‌های اخیر رها شده‌ترین بازار کشور مسکن بوده است، گفت: برای همه چیز در کشور قیمت‌گذاری می‌شود، اما برای مسکن و اجاره هیچ نوع قیمت‌گذاری وجود ندارد و این یعنی مردم را رها کرده‌ایم تا مشاوران املاک به دلخواه خود برای مسکن قیمت‌ تعیین کنند.

بذرپاش به رویکرد شهرک‌سازی دولت اشاره کرد و گفت: قرار است با همکاری بخش خصوصی و مردم، ۵۰ شهرک جدید در سراسر کشور احداث شود. ساخت ۲۷ شهرک در نوار ساحلی کشور در دستور کار قرار گرفته است.  

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم توقع مردم را در حوزه مسکن برآورده کنیم، بیان کرد: سیاست ما در حوزه تولید مسکن، در اختیار قرار دادن زمین به مردم و ساخت مسکن‌ به صورت ویلایی است. براساس همین رویکرد و در راستای طرح جوانی جمعیت، تعداد قابل توجهی زمین به زوج‌های جوان تقدیم می‌شود.

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402040603714/%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%DB%B5%DB%B0

به گزارش ایسنا، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز سه‌شنبه به منظور افتتاح همزمان ۶۶۵ واحد مسکونی شامل ۳۰۵ واحد تکمیلی مسکن مهر، ۲۹۶ واحد مسکن ایثارگران بهارستان و ۶۴ واحد پروژه مشارکتی در بهارستان و آغاز همزمان عملیات اجرایی ۵۲ هزار و ۹۸۵ واحد مسکونی در ۴۰ شهر استان  و بازدید از شرکت هواپیماسازی ایران(هسا) و بازدید از پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران و همچنین افتتاح پُل دوم شهر گز و بهره برداری از ۴۶۰ کیلومتر روکش آسفالت در سطح استان شامل ۳۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و اهدای قرارداد واگذاری زمین به خانواده‌های دارای ۲ معلول  به اصفهان سفر کرد.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری