رنو جدید با مدل قدیمی آمد

لوکا دی میو، مدیرعامل رنو به رویترز گفت حضور پررنگ رقبای چینی در این نمایشگاه که این هفته پس از چهار سال وقفه به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ بازمی‌گردد، نشان می‌دهد که آن‌ها به بازار ما و مشتریان ما علاقه‌مند هستند.

رنو در نمایشگاه خودروی ژنو از R۵ برقی جدید خود رونمایی کرد که مستقیماً از پرفروش‌ترین مدل سال ۱۹۷۲ خود الهام گرفته شده و این خودروساز فرانسوی امیدوار است فروش خودروهای الکتریکی خود را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، این سدان کوچک که در سال ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از طرح چرخش رنو وعده داده شد، آشکارا از عناصر طراحی R۵ و نماد سوپر ۵ این برند کپی می‌کند. این دو مدل بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۶ بیش از ۹ میلیون خودرو فروختند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402120805194/%D8%B1%D9%86%D9%88-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%AF

این سدان کوچک در مرکز تلاش‌های رنو برای ساخت خودروهای برقی مقرون‌ به‌صرفه، در ارزان‌ترین نسخه‌اش عرضه نخواهد شد. صنعت خودروسازی اروپا در تلاش است تا هزینه‌ها را کاهش دهد و خودروهای برقی مقرون‌به‌صرفه‌تری عرضه کند تا با ورود مدل‌های ارزان‌تر چینی مقابله کند.

بر اساس گزارش رویترز، رنو تنها خودروساز بزرگ اروپایی است که در نمایشگاه ژنو امسال، اولین نمایشگاه از زمان پیش از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹، حاضر شده است.

مدیرعامل این خودروساز فرانسوی همچنین گفت که او بر قوانین اتحادیه اروپا فشار می‌آورد تا برای خودروهای کوچک انعطاف پذیرتر باشد تا به رقابتی شدن آنها کمک کند.