دولت در سفرهای خارجی به جای عکس دسته‌جمعی، ربات جراح ساخت ایران را با خود می‌برد

بهادری جهرمی تاکید کرد: دولت سیزدهم در سفرهای خارجی خود به جای عکس گرفتن، ربات جراح و پهپادهای با کاربرد در حوزه کشاورزی ساخت شرکت‌های دانش‌بنیان را با خود می‌برد، چون دولتمردان می‌دانند نخبگان چیزی از دولت به جز نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف نمی‌خواهند.

سخنگوی دولت، دولت سیزدهم را سفیران فناوران کشور توصیف کرد و گفت: امیدواریم با دستگیری از همدیگر در بهره‌برداری هر چه بیشتر از توان داخلی گام‌های مؤثرتری برداریم.

سخنگوی دولت، دولت سیزدهم را سفیران فناوران کشور دانست و گفت: دولت در سفرهای خارجی خود به جای عکس دسته‌جمعی ربات جراح و پهپادهای کشاورزی را با خود می‌برد.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی امروز در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه رسانه و روابط عمومی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن گرامیداشت شهدای رسانه این سوال را مطرح کرد که چرا دولت سیزدهم بعد از آنکه دولت قبل زیر بار مالی قانون تولید جهش دانش‌بنیان نرفت و رسما با آن مخالفت کرد، این قانون را مصوب کرد.

ادامه دارد

منبع: https://www.isna.ir/news/1402051609617/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه برای حل مسائل ناشی از عدم توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها که در حال حاضر با آن دست به گریبان هستیم، می‌دانیم که نباید دستاوردهای امروزمان را فراموش کنیم‌، خاطر نشان کرد: ما سرعت تغییرات جهانی را می‌بینیم و می‌دانیم که تضمین آینده در گرو حل مسائل روزمره و مسائل معیشتی است.

وی با بیان اینکه دولت به کمک فناورانه نیاز دارد، افزود؛ دولت به صورت ریشه‌ای‌تر از توان نخبگان بهره‌برداری خواهد کرد و در این مسیر نه تنها بر توسعه سکوها بلکه بر تکمیل زیر ساخت‌ها تاکید دارد، چون معتقدیم نخبگان و نوآوران اهتمام لازم را برای حل مشکلات امروز و آینده کشور دارند.

جهرمی ادامه داد: دلیل این‌ها آن است که دولت سیزدهم می‌فهمد که آینده رسانه و آینده کشور در نگاه‌های امروز ما به نوآوری و فناوری رقم‌ می‌خورد.

وی ادامه داد: چرا دولت سیزدهم تنها در سال قبل ۱۲ آیین‌نامه را برای حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان در حوزه‌های مختلف وزارت نیرو، نفت و غیره به تصویب هیات وزیران رساند و چرا دولت سیزدهم حمایت از سرآمدان علمی را ۱۰۰ درصد افزایش داد و چرا در دولت سیزدهم رتبه جهانی ایران در شاخص نوآوری ۷ پله ارتقا داشته است و سؤال آخر اینکه چرا سخنگوی دولت برای روز خبرنگار حضور در صندوق نوآوری و شکوفایی و نمایشگاه رسانه و روابط عمومی را انتخاب کرده است،