درخواست از وزیر اقتصاد/مردم شمال کرمان با کاهش قیمت زغال دچار مشکل شده اند

به گفته مجید توکلی سه هزار و ۵۰۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند که به دلیل کاهش قیمت زغال، این بخش با مشکل و زیان روبه رو شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی عصر امروز جمعه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی به بازدید از واحدهای قطعه سازی شرکت هواپیمایی ماهان در شهر کرمان و نیز سپس شرکت فولاد زرند ایرانیان در شهرستان زرند ( ۷۵ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان) پرداخت.

به گزارش ایرنا در ادامه فرماندار کوهبنان نیز گفت: ۷۰ درصد معیشت مردم این شهرستان‌ وابسته به معادن زغال سنگ است.

فرماندار زرند با اشاره به خسارت سرمازدگی به محصول پسته این شهرستان گفت: بخش کشاورزی زرند آسیب زیادی دیده است و میزان محصول از ۴۰ هزار تن به هفت هزار تن رسیده که در خواست داریم امهال وام های کشاورزی انجام شود.

سید رضا حسینی نژاد افزود: در بحث آب شرب و آب کشاورزی نیز مشکلات زیادی در زرند وجود دارد و تامین اعتبار برای حل مشکلات آب جزو مصوبات سفر رییس جمهور است که امیدواریم زودتر اجرایی شود.

وی اظهار داشت: سود تسهیلات بازسازی زلزله در سال‌های ۸۶ و ۹۴ حدود ۲۰ هزار نفر از مردم شهرستان را برای دریافت وام مجدد مشکل روبه رو کرده است که از وزیر اقتصاد درخواست حل این مشکل را داریم.

فرماندار زرند همچنین خواستار پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و فرزندآوری و نیز کاهش تعرفه مصرفی انرژی در این شهرستان شد.

معیشت وابسته به زغال و درخواست تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی

پیشنهاد تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی به منظور جبران زیان ناشی از کاهش قیمت زغال و امهال وام کشاورزان پسته کار از جمله درخواست مسئولان محلی از وزیر اقتصاد در شمال استان کرمان بود.

استاندار و برخی نمایندگان استان در مجلس در این سفر، وزیر اقتصاد را همراهی می کنند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84919274/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B2%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%AF%DA%86%D8%A7%D8%B1

وزیر اقتصاد به منظور سفری ۲ روزه به استان کرمان آمده است؛ کلنگ زنی طرح بزرگ مربوط به انرژی های تجدیدپذیر با سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد تومانی در زمینی به مساحت ۲۷ هکتار از جمله برنامه های خاندوزی در دیار کریمان اعلام شده است.

خسارت پسته، کم آبی و تسهیلات دولت

پس از این بازدیدها وزیر اقتصاد در جمع برخی مسئولان استان و نیز فرمانداران شمال استان کرمان در نشست شورای اداری در زرند حاضر شد تا مشکلات این منطقه را بشنود.

درخواست از وزیر اقتصاد/کاهش قیمت زغال مردم شمال کرمان را دچار مشکل کرده است

وی افزود: تقاضا داریم تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی برای خروج از وضعیت فعلی مصوب و پرداخت شود.

توکلی اظهارداشت: معادن بی نظیری در شهرستان کوهبنان داریم که می توان با کمک بانک ها و بخش خصوصی گردشگری معادن را فعال کرد.

وی همچنین خواستار ایجاد برخی شعب بانکی در شهرستان کوهبنان و ارائه تسهیلات به منظور ایجاد شبکه فاضلاب، مرکز جمع آوری پسماند و رفع مشکل دریافت وام خرید تجهیزات و نیز ماشین آلات کشاورزی در شهرستان کوهبنان شد.

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری