خودروساز چینی ترمز کشید – ایسنا

های‌فای، سازنده خودروهای الکتریکی چینی، فعالیت‌های خود را برای حداقل ۶ ماه به حالت تعلیق درآورد و با کاهش رشد، به نشانه‌هایی از فشار پایدار در صنعت افزود.

براساس گزارش بلومبرگ، بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی جهان پس از سال‌ها رشد سریع، با کاهش تقاضای مصرف‌کننده و تشدید تنش‌های تجاری که به چشم‌انداز صادرات آسیب می‌زند، با کندی مواجه و باعث شده است تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها، از جمله WM Motor و بخش EV از گروه اورگرند را به مرز سقوط سوق دهد.

به گزارش ایسنا، دو منبع آگاه از تولیدکننده خودروهای الکتریکی گفتند که این شرکت قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود در ماه ژانویه نبود. یکی از کارمندان که نخواست نامش فاش شود، گفت که تولیدکننده برند پریمیوم های‌فای در شانگهای تولید خود را به حالت تعلیق درآورد و کارگران را از ورود به کارخانه خود منع کرد.

این کارمند با استناد به یادداشتی که برای کارگران ارسال شده است، گفت که کارگران در پایان این ماه دستمزد ژانویه را دریافت خواهند کرد و سپس حقوق با نرخ ۷۰ درصد بین ۱۸ فوریه تا ۱۸ مارس پرداخت خواهد شد. پس از آن حداقل دستمزد به آنها پرداخت خواهد شد. در این اعلام آمده است، کارگرانی که می‌خواهند به پرداخت بیمه درمانی ملی خود ادامه دهند، باید تا ۲۵ فوریه از کار خود استعفا دهند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402120100475/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%85%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%AF