حمایت ۷۰ درصدی از اعزام هیات تجاری به نمایشگاه نانوی ژاپن/آخرین مهلت ثبت‌نام

* شرکت‌های سه و دو ستاره: ۶۰ درصد هزینه اعزام ۵ روزه.

ثبت نام اعزام به ژاپن

حمایت واحد بین الملل ستاد نانو برای تسهیل حضور نمایندگان آن دسته از شرکت‌های دارای محصول مبتنی بر فناوری نانو که در فرآیند ارزیابی آمادگی صادراتی (ERA) باشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی شرکت کرده‌اند، به صورت ذیل خواهد بود:

* شرکت‌های پنج و چهار ستاره: ۷۰ درصد هزینه اعزام ۵ روزه

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402101913399/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DB%B7%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88%DB%8C-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86

مهلت ثبت نام محدود و تا تاریخ ۲۱ دی ماه و غیر قابل تمدید است.

ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکروی معاونت علمی ریاست جمهوری قصد دارد تا با حمایت ۶۰ تا ۷۰ درصدی، هیات تجاری را برای حضور در نمایشگاه نانوی ژاپن اعزام کند.

در سال گذشته (سال ۲۰۲۳) که این نمایشگاه برگزار شد، بیش از ۴۰۰ غرفه در حوزه فناوری نانو در آن فعالیت داشتند. این نمایشگاه ۴۵ هزار بازدیدکننده از کشورهای مختلف جهان داشت و پیش‌بینی می‌شود در نمایشگاه امسال شاهد استقبال گسترده‌تری باشیم.

از سال ۲۰۰۱، نمایشگاه «نانو فناوری» یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های جهان است که در توکیوی ژاپن برگزار می‌شود. مخاطبان نمایشگاه فناوری نانوی ژاپن از صنایع مختلف مانند ۵G، مواد آلی، الکتریکی/مغناطیسی/فلز/مواد معدنی، پزشکی، لوازم آرایشی، ابزار دقیق تا ماشین‌آلات، نیمه هادی‌ها، الکترونیک، خودرو، محیط زیست/انرژی و غیره هستند.

نهادهای مهم دولتی در ژاپن نظیر دفتر کابینه، وزارت امور داخلی و ارتباطات، وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری، وزارت کشاورزی، جنگلداری و شیلات، وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت، مرکز همکاری‌های صنعتی اتحادیه اروپا و ژاپن، مؤسسه ملی اطلاعات و فناوری ارتباطات، مؤسسه ملی علوم و فناوری مواد، آژانس علم و فناوری ژاپن، مؤسسه ملی علوم و فناوری پیشرفته صنعتی، سازمان توسعه انرژی‌های نو و فناوری‌های صنعتی، سازمان توسعه علوم و فناوری کوانتومی، توسعه کسب‌وکار نانوتکنولوژی، شورای توسعه تجارت نانوتکنولوژی و همچنین انجمن فیزیک کاربردی ژاپن، انجمن شیمی ژاپن، انجمن بیومتریال ژاپن، انجمن شیمی تحلیلی ژاپن، انجمن نانو، انجمن تحقیقات فولرن، نانولوله و گرافن، انجمن میکروسکوپی ژاپن، انجمن فناوری پودر صنعتی، انجمن سرامیک ژاپن، انجمن فیزیکی ژاپن، انجمن علوم پلیمر ژاپن و نانو سلولز ژاپن از حامیان برگزاری این نمایشگاه هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطلاع از برنامه‌های اعزام و دیگر حمایت‌ها با شماره تلفن ۰۲۱۶۳۱۰۲۴۳۲ تماس بگیرند.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه یکی از سه نمایشگاه برتر فناوری نانو در جهان به شمار می‌رود و امسال در تاریخ ۱۱ لغایت ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. کشورهای فعال در حوزه صنایع فناوری نانو در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

اعزام هیات تجاری

برنامه اعزام به نمایشگاه‌های بین المللی یکی برنامه‌های حمایتی واحد بین‌الملل ستاد نانو از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نانو جهت توسعه بازار و صادرات آنهاست. اعزام هیات تجاری به همراه برگزاری جلسات B2B برای شرکت‌ها یکی از فرصت‌های مهم برای آشنایی با تجار و تولیدکنندگان در حوزه‌های تخصصی کشورهای دیگر است.

به نقل از ستاد نانو، صاحبان صنایع در حوزه‌های فناوری نانو، می‌توانند جهت اعزام به این رویداد از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۳۱۰۲۴۳۲ و ایمیل [email protected] اقدام کنند.