تلاش سامسونگ برای کاهش قیمت گوشی‌های تاشو

استراتژی دوگانه سامسونگ برای عرضه گوشی‌های تاشو به عنوان محصولات گران قیمت از یک سو و در عین حال، کاهش هزینه مدل‌های رده پایین، برای تضمین برتری این شرکت در بازار است. رقبای اندرویدی این شرکت در چین، اکنون همگی گوشی‌های تاشو معرفی کرده اند اما این مدل‌ها تا حدود زیادی محدود به بازار داخلی بوده اند.

سامسونگ الکترونیکس سرگرم مذاکره با شرکای تامین کننده قطعات خود به منظور کاهش هزینه تولید گوشی‌های تاشو است.

تی ام راح، مدیر واحد موبایل سامسونگ به بلومبرگ نیوز گفت: ما تلاش می‌کنیم در موقعیت قیمتی خود، یک پرش انجام دهیم. ما به طور جدی به مسئله زمان بندی فکر می‌کنیم اما مطمئنا کار دشواری است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402050704253/%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B4%D9%88به گزارش ایسنا، سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تلفن هوشمند در جهان است، نخستین سازنده بزرگی است که یک گوشی تاشو با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار عرضه کرده و گوشی گلکسی زد فلیپ ۹۹۹ دلاری این شرکت، به سرعت به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های این بخش بازار، تبدیل شده است.

گوگل هم با معرفی گوشی “پیکسل فولد” در چند منطقه، وارد این رقابت شده اما این سامسونگ است که بزرگترین فروشنده جهانی گوشی‌های تاشو با دسترس پذیری گسترده مانده است.

رکود بازار تلفن هوشمند در یک سال و نیم گذشته، بر رشد بازار گوشی‌های تاشو تاثیری نگذاشته است. برآوردهای مختلفی از رشد این بخش در سال‌های آینده وجود دارد. شرکت “آی دی سی” پیش بینی کرده است که حدود ۵۰ میلیون دستگاه گوشی تاشو در سال ۲۰۲۷ فروخته خواهد شد و در مقابل، شرکت “کانترپوینت ریسرچ” میزان فروش در همین سال را ۱۰۰ میلیون دستگاه تخمین زده است. فرض کانترپوینت بر اساس پیش بینی عرضه یک آیفون تاشو تا دو سال آینده بوده است.

پایین بردن قیمت، به گوشی‌های تاشوی سامسونگ کمک خواهد کرد با مدل‌های آیفون که قیمت آنها از ۷۹۹ دلار شروع می شود، رقابت جدی‌تری داشته باشند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این مدیر سامسونگ گفت: این شرکت به تلاش‌ها برای توسعه سهم خود در بازار چین که یک درصد است، ادامه می‌دهد.

به گفته راح، رقابت رو به رشد، گواهی برای فراگیر شدن گوشی‌های تاشو است. سامسونگ با همکاری با شرکای نرم افزاری مانند گوگل، متا پلتفرم و مایکروسافت، به دنبال حفظ برتری خود است. این شرکت مشغول مذاکره با گوگل و مایکروسافت درباره همکاری در خصوص هوش مصنوعی مولد است.