تاریخچه اتاق فرار در ایران و جهان-آل اسکیپ

هر سناریویی باید خط داستانی یا ژانر داشته باشد، به همین دلیل اتاق های فرار تهران یا شهرستان همگی ژانر دارند و علاقه مندان اولین فاکتوری که دقت میکنند همین ژانر است. اتاق فرار یکی از بازی های فکری است که شما و دوستانتان در یک تله یا در اصل اتاق (محیطی) قرار میگیرد و باید با حل معماها از این اتاق خارج شوید. برای رزرو نوبت اتاق فرار کافیست روی قسمت رزرو نوبت پایین هر بازی کلیک کرده و وارد صفحه بازی مورد نظر شوید سپس زمان مورد نظر را انتخاب و مراحل بعدی کادر های موجود را تکمیل کرده و سپس پیش پرداخت را از طریق درگاه پرداخت واریز نمیایید. مجموعه اتاق قرارهای رتسل روم هر ساله در حال تلاش برای پیشرفت در ایجاد سرگرمی های متنوع و متناسب با سلیقه شما میباشد و همواره در حال تلاش برای بدست اوردن رضایت شما عزیزان خواهیم بود. قصه‌هایی که در اون‌ها قاتل و مقتول کنار هم در یک اتاق زندگی می‌کنند و هر لحظه که بازپرس پرونده دیرتر راز جنایت‌های قبلی قاتل رو پیدا کنه، مقتول یک قدم بیشتر به لحظه مرگ نزدیک می‌شه.

مجموعه اسکیپ هوم

داستان بازی از این قرار است که دزدان دریایی یک گنج باارزش را در جنگل‌های آمازون مخفی کرده‌اند و افراد زیادی را برای دستیابی به این وسایل به این منطقه می‌فرستند. تاکنون تعداد زیادی موفق شدند به این منطقه سفر کنید و این گنجینه را بیاورند. شما و گروه‌تان نیز باید با ترفندهای مختلف خود را از این جنگل مخوف نجات دهید. اتاق فرار سرقت از بانک در دو مکان مجزا برگزار می‌شود و هیچ تفاوتی از نظر سناریو، طراحی، قیمت و… باهم ندارند. ما هر دو نشانی را برای شما در زیر توضیحات این اتاق قرار می‌دهیم تا نسبت به مکان خود، به هرکدام که راحت‌ترید، مراجعه کنید.

اتاق فرار توهم

در ادامه این مقاله می‌خواهیم چند تا از اتاق فرارهای تهران را برای شما معرفی کنیم که اکثرا در ژانر ترسناک اسکیپ روم و معمایی است. اگر قبلا در این اتاق‌ها بازی کرده‌اید حتما تجربه‌تان را برای ما و بقیه خواننده‌ها تعریف کنید. یکی از نکاتی که حتما قبل از تجربه اتاق فرارهای تهران باید به آن توجه کنید، محدودیت تعداد نفرات است که در اتاق فرارهای مختلف متغیر است.

  • فرانکنشتاین یه رمان مشهور و زیبا به قلم مری شلی ست که به عنوان یکی از انقلابی ترین رمان های ترسناک جهان محسوب میشه.
  • محیط این اتاق شبیه به محیطی آلوده از میکروب و مواد شیمیایی طراحی شده است.
  • تابه‌حال برای پیش آمده که کسی بخواهد برای شما پاپوش درست کند؟ در اتاق فرار پاپوش شما باید بتوانید خودتان را از این مشکل رها کنید.

محدودیت زمانی در این مجموعه مانند سایر اتاق فرارهای تهران ۶۰ دقیقه بوده و حداقل سن برای ورود به محیط بازی ۱۲ سال است. یکی از تفریحات جذابی که این روزها در سراسر کشور طرفدار پیدا کرده، اتاق‌های فرار هستند. به گزارش ایسنا، بنابراعلام گلونی، اتاق‌ فرار یا همان اسکیپ روم‌ها، مجموعه‌ای از چند اتاق تودرتو با کلی معمای جالب و داستان‌های جذاب هستند که قرار است یک ساعت شما را به اوج هیجان برسانند. شما در قالب شخصیت‌های آن داستان وارد فضایی می‌شوید که متناسب با حال و هوای آن داستان طراحی شده است.

شاید انیمه یا فیلمی را که از روی کتاب ماجراهای هاکلبری فین، ساخته شده است، به یاد داشته باشید. حالا هم می‌توانید با خواندن کتابش، یکبار دیگر سفری جادویی به دل ماجراجویی‌های هاک و تام را تجربه کنید. اون بازیهای قدیمی که با کلیک و اشاره فرار از اتاق ممکن بود، با گذشت زمان به یک ماجراجویی غافلگیر کننده در زندگی واقعی تبدیل شدند در حالی که فرض اساسی زندانی شدن در یک اتاق و نیاز به فرار به همان شکل باقی مانده بود. اوله گونار سولسشر با کسب پیروزی ۳-۰ مقابل تاتنهام، توانست کمی از فشارهای موجود روی خود پس از باخت ۵-۰ مقابل لیورپول بکاهد.

تاریخچه اتاق فرار در ایران و جهان-آل اسکیپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی استار، ادواردو ملندز در یک اتفاق جالب و عجیب اتاقی را پیدا کرده که کسی از آن خبری نداشته است. ملندز اهل هندوراس بوده و جزئیات این حادثه شگفت انگیز را در ویدئویی منتشر کرده که تنها در چهار روز بیش از ۲۵ میلیون بازدید کننده داشته است. نکته عجیب ماجرا پیدا کردن نامه‌ای بود که در آن دستور می‌داد از سمت چپ دیوار بتنی وارد اتاق مخفی شوید.

کانن دويل با انتخاب اين داستان به عنوان شروع ماجراهاي شرلوک هلمز، انتخاب هوشمندانه و منحصر بفردي انجام داده که به خاطر داستان قوي و پيچيده معماييش، يکي از پر طرفدارترين بخش هاي اين مجموعه به شمار ميره. با اين همه ديده شده که تقريبا اکثر کودکان در دوران نوجواني براي فرار از روزمرگي و تکرار؛ علاقه خاصي به خواندن کتاب هاي ترسناک پيدا مي کنن. چرا که با خوندن اين کتاب ها مي تونن انرژي درونيشون رو تخليه کنن و با فعال کردن قوه تخيل، احساس شجاعت پيدا کنن.

مجموعه اتاق فرار نکست اسکیپ روم دارای یک اتاق ترسناک و دلهره‌آور با نام زار است. زار نظر مخاطبین بسیار زیادی را به خود جلب کرده و جنبه اقتباس از واقعیت داستان، این بازی را تبدیل به یک بازی مشهور در پایتخت بدل ساخته است. شما می‌توانید به این اتاق‌های فرار سری بزنید و یک سانس از بازی آنها را برای جمع دوستانه‌تان رزرو کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اکثر مراکز اتاق فرار برای افراد ۱۸ تا ۹۹ ساله طراحی شده‌اند!

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری