انتخابات جلوه بی‌نظیری از دموکراسی در قالب مردم ‌سالاری دینی است

وی افزود: نمایندگان مجلس می‌توانند با تصویب قوانین در تسهیل و تسریع امور مربوط به برپایی کارگاه‌های تولیدی و رشد و افزایش تولید نقش اساسی و ماندگار ایفا کنند به گونه‌ای که عاملی برای گسترش عدالت اجتماعی شوند.

وی افزود: حقیقت آن است که دشمنان انقلاب، که در راس آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند، از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا به ایران حمله برده و آن را مورد تهاجم خود قرار دهند. این که امروز حمله مستقیمی از سوی آن‌ها صورت نمی‌گیرد، به تعبیر رهبر معظم انقلاب از آن رو است که توانایی‌اش را ندارند و اِلا آن‌ها بیشتر از هر چیزی از انسانیت و مدارا دور هستند که بخواهند ملاحظه ما را داشته باشند.

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با برگزاری انتخابات متعدد در طول چهار دهه حیات سیاسی خود، جلوه‌ای از دموکراسی را در قالب مردم ‌سالاری دینی در معرض دید جهانیان گذاشته که در نوع خود بی‌نظیر است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402120603417/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D9%84%D9%88%D9%87-%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B8%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%85%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C

وی در پاسخ به این سوال که چه انتظارات و مطالباتی از نمایندگان مجلس وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه حضرت امام خمینی «ره» مجلس را در راس امور خواند. از نامزدهای مجلس می‌خواهیم با در نظرگرفتن مصالح عالی نظام، حفظ عزت، استقلال و امنیت کشور، در مسیر تقویت اقتدار ملی، عدالت گستری، دادخواهی و ترمیم تبعیض و فاصله‌های طبقاتی گام بردارند و مسائل رفاهی و معیشتی مردم را با هدف تحقق تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در اولویت قرار دهند.

مهدی پور ادامه داد: یکی از مواردی که موجب بازدارندگی چنین اقداماتی از سوی دشمن می‌شود، حضور در انتخابات است، به این معنا که اگر آن‌ها ببینند حکومتی مورد حمایت مردم خود قرار دارد، با حساسیت بیشتری قدم برمی‌دارند و اقدامات خود را بنا بر این موضوع عملی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی همچون بسیاری از مجالس در کشورهای مردم سالار دنیا مسئولیت کلیدی در تدوین و اجرای سیاست‌های بهینه در توسعه  ملی و منطقه‌ای دارد، گفت: جایگاه مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت بوده و اختیارات گسترده نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تضمینی برای طراحی و پیاده‌سازی قوانین و برنامه‌های اجرایی است.

مهدی پور تاکید کرد: اساسی ترین موضوعی که امروز جامعه ما بدان نیاز دارد رفع تبعیض، کاهش فاصله طبقاتی، محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است که این امر مهم با افزایش تولید و گسترش کارگاه‌های تولید و صنعتی حاصل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان ضمن دعوت از همه آحاد مردم به ویژه همکاران در شرکت شهرک‌های صنعتی برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۲، تاکید کرد: مشارکت و حضور مردم در انتخابات پیش رو فارغ از سلایق، جناح‌ها، طرفداری‌ها و رقابت‌های انتخاباتی، به خودی خود دستاورد عظیمی به همراه دارد که تقویت اعتماد به نفس ملی، گسترش باور توانستن و امید به آینده و افزایش قدرت ملی و بین المللی ایران سربلند در دنیای پیچیده امروز از این دستاوردها است.

مهدی پور با بیان اینکه مجلس قدرتمند و به تعبیر مقام معظم رهبری مجلس قوی تاثیر بسزایی در توسعه، شکوفایی و بالندگی کشور دارد، خاطرنشان کرد: مجلس قدرتمند با ایجاد، توسعه و تحکیم مردم سالاری حاکمیت قانون را تسهیل و حفظ حقوق انسانی شهروندان را تضمین می‌کند.

مجلس قوی تاثیر بسزایی در توسعه، شکوفایی و بالندگی کشور دارد

علی مهدی پور در گفت و گو با ایسنا در خصوص اهمیت حضور و مشارکت مردم کشورمان در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری اظهار کرد: مردم آزاده و سربلند ایران همواره با حضور گسترده و آگاهانه در انتخابات متعدد، اراده استوار خود را در پاسداری از دستاوردهای گران سنگ انقلاب اسلامی به اثبات رسانده و برای ایران افتخار و عظمت آفریده‌اند. مردم به حول و قوه الهی بار دیگر در پای صندوق‌های رای در انتخابات مجلس در این آوردگاه سرنوشت‌ساز به صحنه می‌آیند تا با ایفای رسالت ملی و دینی خود، حماسه‌ای دیگر بیافرینند.