اقتصاد ژاپن لرزان شد – ایسنا

شاخص مدیران خرید تولیدی ژاپن از ۵۰.۶ در ماه مه به ۴۹.۸ تعدیل شد. تولید و سفارشات جدید در ژوئن پس از رشد در ماه مه کاهش یافتند، در حالی که سفارشات صادراتی جدید با شدیدترین سرعت از فوریه کاهش یافتند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402040301208/%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D9%84%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AFآنابل فیدز، مدیر اقتصادی در S&P Global Market Intelligence گفت: برخی شرکت‌ها به دلیل فشارهای شدید هزینه‌ها و عدم قطعیت‌های اقتصادی پایدار جهانی، احتیاط بیشتری در مورد چشم‌انداز نشان دادند. با این حال، با کاهش تورم قیمت نهاده‌ها به پایین‌ترین حد در ۲۲ ماه گذشته کاهش یافت.

فعالیت کارخانه ژاپن به دلیل تقاضای ضعیف مختل شده است.

نظرسنجی رویترز نشان داد که انتظار می‌رود روحیه تولیدکنندگان طی سه ماه آینده افزایش یابد و بازگشت تقاضا پس از کووید را به عنوان یک عامل مثبت ذکر کرد. شاخص مدیران خرید ترکیبی که فعالیت‌های بخش تولید و خدمات را پوشش می‌دهد، در ژوئن به ۵۲.۳ رسید که نسبت به بالاترین سطح یک دهه ۵۴.۳ در ماه مه کاهش داشت.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی‌ها نشان داد که فعالیت‌های تولیدی ژاپن در ماه ژوئن دوباره به انقباض رسید و رشد بخش خدمات برای اولین‌بار در هفت ماه گذشته کاهش یافت زیرا اعتماد تجاری و تقاضا ضعیف شده است.