آسانسور کششی چیست راهنمای انتخاب انواع آسانسورهای کششی

مقاومت و طراحی استاندارد دو ویژگی بارز فلکه هرزگرد است که هنگام تولید به آن توجه سایت ویژه می‌شود. چنانچه فلکه مستقیما با محور متصل به موتور در ارتباط باشد با موتور گیرلس آسانسور مواجهیم. در این نوع از موتور ها لرزش کابین بسیار کم تر از موتور های نوع دیگر احساس می شود. حرکت کابین در انواع آسانسور که از موتور گیرلس استفاده می کنند، بسیار نرم و روان است.

  • به همین خاطر موتورهای سنکرون با مغناطیس دائم کم‌کم در صنعت آسانسور پدیدار شدند که بازده نهایی آن‌ها گاهی به ۹۵ درصد هم می‌رسد.
  • که برای دکور و تزیینات داخلی آن بیشتر از ورق MDF استفاده می شود.
  • موتور های گیربکس دار خود به چند مدل؛ تک سرعته ، دو سرعته، موتور با ولتاژ متغیر و موتور گیربکس با ولتاژ و فرکانس متغیر، تقسیم می شوند.
  • این استاندارد به صورت سالانه و پس از انجام یکسری بازرسی ها توسط شرکت های معتبر بازرسی آسانسور دریافت می شود.
  • به طور کلی اگر بخواهیم به مساله قیمت آسانسور بپردازیم، باید به عوامل متعددی توجه کنیم.

مجموعه کتاب های راهنمای جامع نصب آسانسور و پله برقی و راهنمای جامع سرویس آسانسور و پله برقی منتشر شد. ممکن است گاهی آسانسور در تمام مسیر حرکت آرام و بی‌صدایی داشته باشد، اما هنگام ایستادن یا شروع به حرکت، صداهای آزاردهنده‌ای شنیده شوند. در چنین مواقعی معمولا قطعات موتور و سیم‌ها مشکلی ندارند و مشکل اصلی صدا دادن آسانسور از کابین آسانسور و ریل‌های به حرکت درآورنده آن ناشی شود. و همچنین می تواند از جابجا شدن ترمزهای اضطراری آسانسور، شل شدن پیچ های قاب کابین نیز باشد.

آسانسور کارگاهی چیست؟

پس از بازگشت به ایران، اولین آسانسور در کاخ گلستان نصب شد و در زمان احمد شاه نیز آسانسوری در پالایشگاه آبادان نصب گردید که متاسفانه در حال حاضر اثری از این آسانسورها باقی نمانده است. جالب است بدانید در سال ۱۸۷۵ در فروشگاه بزرگی در نیویورک، آسانسوری طراحی، نصب و به بهره برداری رسید؛ اما تنها با گذشت سه سال متوقف شد زیرا مردم از پذیرش آن خودداری کرده و همچنان از پله ها استفاده می کردند. نیاز شما هر چه باشد، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا اندازه مناسب را برای پروژه خود پیدا کنید – به راحتی بر موانعی مانند فضای بالاسری یا کاهش چاهک غلبه کنید. استاندارد آسانسور مسافربر سیستم های کششی را با اندازه های مختلف از محدوده ۴ تا ۲۶ مسافر را ارائه می دهد. اگر تهویه به خوبی کار نکند ممکن است سیستم کنترل دمای آسانسور تا 100 درجه نیز برود و در نتیجه عملکرد آسانسور دچار مشکل می شود.

آسانسورهای وینچی[ویرایش]

بالابرهای لوکس به بالابرهایی گفته می شود که اتاقک آنها از تزیینات و دیزاین بسیار متفاوتی برخوردار می باشد. بی شک هزینه های مربوط به استفاده از این مدل بالابرها بسیار بالاتر از دیگر انواع بالابرها بوده و شما می توانید با توجه به ارزش ملکی ساختمان خود و بودجه ای که می توانید تامین کنید، یکی از بهترین و شیک ترین این تجهیزات را تهیه و نصب نمایید. در بالابرهای لوکس از نورپردازی بسیار حرفه ای و بی نظیری نیز استفاده شده است که حس بسیار خوبی را برای افرادی که از این تجهیزات استفاده می کنند، القا می نماید. عملکرد آسانسور به اتصال استاندارد کابین و وزنه‌های تعادل بستگی دارد که از طریق سیم بکسل و قلاب سر بکسل آسانسور فراهم می‌شود. قلاب‌ها بنا به متریال اولیه، ساختار و کاربرد به انواع مختلف دسته‌بندی می‌شوند.

نمونه کار ها

موتورهای گیربکس به فلایویل جهت نصب نیاز داشته ولی موتورهای گیرلس نیازی به این قطعه ندارند. مناسب برای ساختمان هایی که فضای کافی را برای تاسیس موتورخانه ندارند. آسانسور خدماتی برای حمل مسافر طراحی نمی‌شود، بلکه معمولا کالای برخی از آن‌ها را حمل می‌کند. این بدان معنی است که این آسانسورها مجبور نیستند همان استانداردهای مورد نیاز برای آسانسور مسافربری را فراهم کنند.

آسانسور کششی چیست راهنمای انتخاب انواع آسانسورهای کششی

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری