آخرین جزییات تعیین‌تکلیف نیروهای شرکتی ادارات از زبان معاون رییس‌جمهور

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه بسته به تعریفی که از نیروی شرکتی، طرحی و قرادادی داشته باشیم دایره شمول و تعداد آنان متفاوت است ادامه داد: بین ۴۰۰ هزار نفر تا گاهی اوقات یک میلیون نفر برآورد نیروهای شرکتی است و برآورد دقیق نداریم؛ بخاطر همین هم یکی از مسائلی است که ما را دچار تامل کرده که دقت بیشتری داشته باشیم.

معطل مجلس نمانده ایم

لطیفی افزود مساله بهره‌وری در این موضوع تعیین تکلیف و ارزیابی عملکرد برای ما در مورد نیروهای شرکتی، طرحی و قرادادی مهم است و  همه اینها را باید در هر تصمیمی که در مجلس و در دولت می‌گیریم مد نظر داشته باشیم.

عدالت و بهره وری

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور که صبح امروز وارد کرمان شد در ادامه گفت و گو با خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت، این هفته را فرصتی برای ارائه کارنامه یکساله دولت دانست و گفت: رییس جمهور دستور دادند طی این هفته  همه اعضای کابینه در همه استان ها حضور داشته باشند؛ از این رو حداقل هر یک از اعضای هیات وزیران در ۲ استان باید حضور یابند، از نزدیک با مسائل آشنا شوند و آخرین پیگیری‌ها نسبت به مصوبات استانی داشته باشند.
وی ادامه داد: اعضای هیات وزیران باید در استان ها حضور داشته باشند و  طرح‌ها و پروژه‌هایی که در این ایام هفته دولت به مرحله عملیاتی رسیده چه برای آغاز و چه برای بهره‌برداری به مردم شریف ایران اهدا کنند و شاهد رشد و آبادانی بیش از پیش کشور باشیم.

به گزارش ایرنا میثم لطیفی صبح دوشنبه در جریان حضور در گلزار شهدای شهر کرمان و تجدید میثاق با شهدا بویژه مقام شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای آرمیده در این مکان مقدس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: وضعیت نیروهای حجمی، شرکتی و قراردادی در مجلس و کمیسیون اجتماعی آن در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: در خصوص دایره شمول و نحوه اجرای تعیین تکلیف نیروهای طرحی، شرکتی و قراردادی نکاتی وجود دارد که باید رفت و برگشت و کار کارشناسی انجام شود. 
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه موضوع تعیین تکلیف نیروهای طرحی، شرکتی و قراردادی هم پیچیده و هم گسترده است،  گفت: همه این عوامل دست به دست هم می دهد که در خصوص تدوین قانون دقت بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: برداشتمان این است که ظرفیت‌های قانونی فعلی پاسخگوی بسیاری از مشکلات در خصوص تعیین تکلیف این نیروهاست و اگر ظرفیت هایی هم که مغفول مانده  بخوبی استفاده شود بخش عمده‌ای از این مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: آن چیزی که برای ما مهم است فارغ از اینکه نوع رابطه استخدامی چیست، مساله عدالت در پرداخت نسبت به نیروهای شرکتی، طرحی و قرادادی است؛ لذا شرکت‌هایی که قرارداد دارند ضمن رعایت حال این افراد قانون کار را در موردشان رعایت کنند.

ابهام تعداد نیروهای شرکتی
لطیفی تاکید کرد: تعداد نیروهای شرکتی یکی از نکات ابهام موضوع است که به تعریف ما از نیروهای شرکتی و نوع تعاملشان با دستگاه‌های اجرایی مربوط می‌شود.

وی افزود: این ظرفیت قانونی تعیین تکلیف نیروها از قبل وجود داشته و نیازمند این است که این ظرفیت با مدیریت جهادی عزیزانمان با جدیت پیگیری شود. 

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: تعیین تکلیف نیروهای شرکتی، طرحی و قرادادی زمان مشخصی ندارد چون در مجلس بررسی می‌شود و در کمیسیون هم با جدیت در حال پیگیری است ولی ما در دولت معطل این مصوبه نیستیم و سعیمان بر این است که عدالت در برخورد و بحث امنیت شغلی این افراد را مدنظر داشته باشیم و وزارت کار هم موظف است بر شرکت‌های تامین‌کننده نیروی انسانی نظارت داشته باشد.

به گزارش ایرنا لطیفی با همراهی استاندار کرمان و دیگر مدیران استان در کنار مزار مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت حضور یافت و با قرائت فاتحه به مقام این شهید ادای احترام کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84869883/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%81-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1

توسط داوود دانش‌جعفری

داوود دانش‌جعفری